top of page

Ze srdce:

Tojstoráci jsou pro někoho volnočasový oddíl, pro někoho kroužek,
pro někoho organizace pořádající akce pro děti, pro někoho rodina
a pro někoho životní styl. Ať už je to jak chce, vždycky je to o zábavě,
o pohybu, o výchově a vzdělání, o pohodě, o napětí, o fantazii…

 

Někdy běháme po lese, jindy na louce. Někdy sedíme v klubovně

a někdy tam řádíme. Občas spíme pod širákem, opékáme špekáčky,

hrajeme na kytaru. Netrápí nás, že nemáme telefon, televizi, elektřinu…

Často ani nevíme, kolik je hodin. Ale když jsme spolu, je nám dobře. Je to náš jiný svět.

Může to být v kroužku, na výletě, na víkendovce, při akcích nebo na táboře. Prostě jako Tojstoráci žijeme pestrobarevný život plný překvapení, ale zároveň jistoty. Víme, že nás kamarádi podpoří, pomůžou nám. Jsme zvyklí spolupracovat. A to vše nás každého rozvíjí. Svou osobnost vytváříme i v tomto světě. A jsme světu otevřeni.

Základní historické kecy:

Tojstoráci byli založení 2.4.2007, kdy proběhla první schůzka stejnojmenného kroužku. Hned od začátku byl u dětí o nový způsob trávení volného času velký zájem. Kroužek Tojstoráci navštěvuje každoročně okolo 20 dětí. Jako organizace jsou Tojstoráci registrování od září roku 2008. Kromě vedení kroužku pořádají Tojstoráci akce pro veřejnost. Nejznámější z nich je den dětí, kterého se pravidelně zúčastní přes 50 místních i přespolních dětí. Dále Tojstoráci připravují Halloween, Slet čarodějnic a Drakyádua další. Od roku 2008 jsou stěžejní akcí Tojstoráků tzv. TojOslavy. Kulturním programem tak Tojstoráci každoročně oslavují svůj vznik. Při čtvrtém ročníku TojOslav (2011) Tojstoráci dokonce natočili vlastní film s názvem Nová dobrodružství Malého prince. TojOslavy každoročně shlédne okolo 150 lidí. Díky natáčení filmu se Tojstoráci zviditelnili nejen v regionálním deníku, ale i na známém serveru novinky.cz nebo v žurnálu Univerzity Palackého v Olomouci. V neposlední řadě pořádají Tojstoráci rovněž od roku 2008 letní tábory. S takto širokou nabídkou pro využití volného času tak Tojstoráci konkurují i městským domům dětí a mládeže.

Tak tohle jsme my

2018_LT_Generace2_604.JPG

Základní údaje

  • oficiální název: Tojstoráci, z.s.

  • Adresa: Lichnov 555, 742 75

  • IČO: 22724877

  • Bankovní spojení: 2200300779/2010

  • vznik organizace: 2.4.2007

  • registrace: 8.9.2007

Ofiko:

Tojstoráci jsou "zapsaný spolek" (kdysi občanské sdružení) pořádající volnočasové aktivity pro lichnovskou veřejnost, především pro děti a mládež. V rámci své činnosti pořádá kroužky pro děti, víkendové pobyty, letní tábory a akce pro veřejnost, jako např. den dětí. Ve spolupráci s Orlem jednotou Lichnov a Rodinným centrem vytváří Lichnovské centrum volného času.

bottom of page