Kroužek Tojstoráci střední
Nezapomeň !!!
-
Každý pátek 17:00-19:00
-
Pokud to jde, jdeme ven!
-
Obleč se na to! Nezapomeň, že se můžeš ušpinit.
-
Vezmi si pití - to se vždycky hodí.
-
Přibal s sebou úsměv a pohodu.
-
Pokud víš, že nepřijdeš, omluv se.
O čem tento kroužek je?
Každé dítě (mimochodem i dospělý) si potřebuje trochu pohrát, něco zažít, vyzkoušet nové věci, pustit se do činností, do kterých by se sám nepustil. A kolektiv podobně nastavených dětí je k tomuto přímo předurčen. Obzvlášť, když je vede tým vedoucích, kteří mají ujasněné cíle a priority. Navíc vše běží v "paralelním světě", tedy v tzv. legendě (příběh na pozadí celého kroužku).
Cíle kroužku: vychovávat (budovat osobnost), vzdělávat (sbírat zkušenosti), pobavit
Obsah kroužku: dobrodružné hry v přírodě i v klubovně, zážitkové programy, týmová práce
Na co by měli rodiče pamatovat!
-
Na schůzky se chodí včas.
-
Nemůže-li účastník přijít nebo ví, že přijde později, musí se omluvit.
-
Děti chodí do kroužku samy. Stejně tak z kroužku samy odcházejí. Pokud si rodiče přejí, aby jejich dítě nešlo domů samo, musí o tom informovat vedoucího a ten dítě v kroužku pohlídá, dokud si jej rodič nepřebere.
-
Pokud je hezky, na schůzkách chodíme ven! A to i za chladnějšího počasí. Je třeba s tímto počítat při oblékání dětí na schůzku.
-
Na schůzkách provádíme různorodé aktivity. U některých z nich se dítě může zašpinit. Také hrajeme většinou pohybové hry. Opět je třeba s tímto počítat při oblékání a obouvání dětí. Tzn. více vrstev na případné svlékání, pohodlné oblečení, ve kterém se dá běhat, pevná obuv (a to i v letních měsících!).
-
Na schůzky je zakázáno nosit cennosti jako mobilní telefony, šperky apod. Hrozí jejich ztráta či poničení. Pokud potřebujete dítě z nějakého důvodu kontaktovat, můžete volat vedoucímu, který má vždy mobil u sebe.
-
Na schůzky dětem nedávejte žádné jídlo. Myslím si, že dvě hodiny to zvládnou bez jídla. Na jídlo není během schůzky prostor.
-
V letních měsících, ale i jindy dávejte dítěti pití. Často hrajeme pohybové hry, po kterých děti mají žízeň.
-
Ptejte se dětí po schůzce, jestli jim bylo něco důležitého řečeno či předáno písemně. Může jít o informace, jak se připravit na příští schůzku nebo informace k akcím. Případně naleznete informace na webu nebo facebooku. (Např. bude-li nějaká schůzka z nějakého důvodu zrušena).